Як відкрити власний бізнес: реєстрація ФОП

Реєстрація ФОП в Україні

Фізична особа – підприємець (ФОП або ФОП – українською мовою) – це фізична особа, яка зареєстрована в порядку, передбаченому Законом України, і здійснює свою господарську діяльність від свого власного імені, тобто без створення юридичної особи. Реєстрація ФОП в Україні вигідна для тих, хто хоче відкрити свою справу в своєму розпорядженні невеликим початковим капіталом і бажає мінімізувати свої витрати.

ФОП іноді називають «приватними підприємцями», «ПП», «фізиками», «СПД» (суб’єкт підприємницької діяльності), проте згідно коректним скороченням слід вважати ФОП.

Процедура реєстрації підприємцем не потребує оформлення статусу юридичної особи, як у випадку з ТОВ, ПП і т.д., тому проходить трохи швидше, простіше, і менш затратно. При цьому ФОП можуть використовувати працю найманих працівників і здійснювати будь-який вид діяльності, дозволений законодавством України.

Для фізичних осіб – підприємців існує можливість вести свою діяльність за допомогою  спрощеної системи оподаткування. «Мінуси» реєстрації ФОП – підприємець несе відповідальність за зобов’язаннями всім своїм майном.

РЕЄСТРАЦІЯ ПІДПРИЄМЦЯ ПОЕТАПНО:

1 Збір необхідних документів

Згідно ст. 18 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», для проведення державної реєстрації фізична особа, яка має намір стати підприємцем, або уповноважена ним особа (за дорученням), має подати до органів державної реєстрації заяву на проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця.

Одночасно із заявою підприємець може подати заяву на реєстрацію платником єдиного податку.

2 Додаткова інформація

– за класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД), для яких видів діяльності планується відкриття бізнесу;

– номер телефону та електронну адресу для державних органів.

3 Перевірка державним реєстратором документів на відсутність підстав для відмови в проведенні державної реєстрації фізичної особи – підприємця.

Підставою для відмови в проведенні держ.реєстрацію ФОП є:

– невідповідність відомостей, зазначених в реєстраційній картці на проведення держ.реєстрацію ФОП, відомостям, зазначеним у документах, поданих для проведення держ.реєстрацію;

– наявність обмежень на зайняття підприємницькою діяльністю, які встановлені законом, щодо фізичної особи, яка має намір стати підприємцем.

У разі відмови в проведенні ФОП гос.регістратор зобов’язаний видати заявнику повідомлення про відмову із зазначенням підстав відмови та повернути подані документи.

4 Отримання виписки з Єдиного державного реєстру

– документа, що містить відомості про фізичну особу – підприємця, відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», який використовується для ідентифікації при здійсненні господарської діяльності, відкриття рахунку в банку, виготовлення печатки.

Збір документів і відвідування необхідних інстанцій можуть відняти у Вас багато часу і сил, тому що регістаціі ФОП в Україні – процедура, що вимагає терпіння і знань в законодавстві та економіці.

Фахівці БА «Авіста» пропонують юридичні  послуги по реєстрації підприємця  “під ключ”. Вартість даної послуги від 1000,00 грн.

В цю послугу входять – підбір КВЕД, подача документів в реєстраційну службу, реєстрація платником єдиного податку, реєстрація книги доходів ФОП для платників на загальній системі оподаткування. Також Ви можете замовити електронний ключ в нашому офісі.

ЧИ ПОТРІБНА ПЕЧАТКА ПІДПРИЄМЦЕВІ?

Для підприємця в Господарському кодексі України печатку не передбачено як обов’язкова умова для ведення діяльності. У зв’язку з цим підприємець самостійно вирішує, використовувати в своїй діяльності печатку чи ні.

У Законі про бухгалтерський облік друк також не згадується в якості обов’язкового реквізиту первинних документів. У Положенні про документальне забезпечення записів бухгалтерського обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р № 88 вказано, що первинний документ повинен бути підписаний особисто, а підпис може бути скріплений печаткою.

Наявність або відсутність печатки на первинних документах ніяк не впливає на дійсність підпису на документі.

ЧИ ПОТРІБНО РЕЄСТРУВАТИ КНИГУ ДОХОДІВ ФОП

3 01.01.2021 року фізичні особи-підприємці (платники єдиного податку) звільняються від ведення обліку доходів за затвердженою формою. Тобто необхідність вести книгу доходів ФОП на ЄП залишається, але у вільному вигляді, паперовому або електронному на вибір. Реєструвати таку книгу не потрібно.

Для ФОПів на загальній системі оподаткування змін не відбулося, реєструвати книгу у ДФС необхідно.