Документи, що повинні знаходитися на робочому місці підприємця

Список документів:

№    п/пДокументиПлатник єдиного податкуПідприємець на загальній системі оподаткування
1Виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємцівЦей документ необхідний будь-якому підприємцю для підтвердження свого підприємницького статусу.
2Витяг з реєстру платників єдиного податкуНе обов’язковий, ця інформація доступна онлайн
3Трудові договори з найманими працівникамиУ разі використання найманої праці
4ЛіцензіяПотрібна, якщо підприємець займається ліцензованим видом діяльності.
5Договір орендиАбо інший документ, який свідчить про правомірність перебування в приміщенні
6Дозвіл від пожежного нагляду на оренду приміщень і на початок роботи підприємствДозвіл не потрібно оформляти в двох випадках:
1) на приміщення, які вже мають дозвіл, відповідно до узгодженої з органом пожежного нагляду схемою;
2) прийняття в експлуатацію новобудов, об’єктів реставрації та реконструкції, яке відбувається в установленому законодавством порядку.

На наш погляд, на робочому місці досить розмістити копію вищевказаних документів (а при собі мати оригінал).

7Документ, що засвідчує особуПідприємця та найманого працівника (у разі використання найманої праці)
8Книга обліку доходівКнига обліку доходів повинна на ходиться у підприємця. Однак немає необхідності обов’язково тримати її на робочому місці. Більш того, часто це просто неможливо, якщо, наприклад, підприємець має кілька торгових точок. Забезпечувати ж кожну торгову точку окремою книгою необхідності немає.
9Книга обліку розрахункових операційЗа наявностіЗа наявності
10Куточок покупцяКуточок покупця повинні оформляти тільки ті підприємці, які торгують в стаціонарній точці (так як кіоски, лотки, намети та інші торгові точки «куточок покупця» не формують). У куточку покупця розміщують копії документів підприємця (виписки, витягу з реєстру платників єдиного податку, ліцензії, дозволів та інших), оригінали підприємець повинен зберігати у себе.
11Книга відгуків та пропозиційКнига повинна знаходитися в «куточку покупця» (пункт 10 Порядку № 833).
12Адреси та номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачівТака інформація обов’язково повинна бути приведена в «куточку покупця».

Крім перерахованих вище, у деяких флп є необхідність мати інші документи підприємця, в залежності від специфіки діяльності (наприклад, дозвіл від ветеринарів, в разі реалізації продуктів тваринного походження і т.д.)